اخبار

اجلاسیه شهدای شهرستان سقز برگزار شد

پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای سقز گرامیداشت 611 شهید این شهرستان برگزار شد.
اجلاسیه شهدای شهرستان سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز در این مراسم که روز پنجشنبه در سالن آموزشکده فنی و مهندسی برگزار شد، فرماندار سقز اعلام کرد: برای برگزاری اجلاسیه شهدای شهرستان سقز 23 کمیته اجرایی از سال گذشته تشکیل شد.
 کامیل کریمیان با بیان اینکه، روح شهدا، ناظر بر اعمال و رفتار ماست، اظهار کرد: شهدا ،‌ ایثارگران و خانواده آنان ، پشتوانه های مستحکم انقلاب اسلامی، هستند و خدمت به خانواده شهدا و حضور در جمع آنان افتخاری بس گران سنگ است.
کریمیان سپس گزارش اقدامات انجام شده در راستای برگزاری پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای شهرستان سقز را تشریح و عنوان کرد:تشکیل شورای اداری با محوریت تجلیل از خانواده شهدا با حضور مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران بخشی از این موارد بوده است.
وی ادامه داد:دیدار مشاور رئیس جمهوری در امور ایثارگران، استاندار کردستان و معاون سیاسی وی با خانواده شهدا و ایثارگران، پیگیری و اخذ مجوز جهت نصب تندیس یادمان شهدا توسط فرمانداری و سپاه سقز، تکمیل و آماده سازی دفترچه سرگذشت پژوهشی 611 شهید شهرستان، ویرایش ، تدوین و چاپ کتاب نقش شهرستان سقز در دوران دفاع مقدس  از دیگر برنامه ها بوده است.
رئیس اجلاسیه شهدای شهرستان سقز اظهار کرد:آماده سازی و چاپ مقاله و بروشور( بسته فرهنگی ) و تهیه 1000 عدد سی دی سرگذشت 611 شهید شهرستان، برگزاری 20 یادواره شهدای دانش آموزی، برگزاری ده ها جشنواره ورزشی در سطح ملی، استانی و شهرستانی، برگزاری جشنواره های علمی و فرهنگی از جمله؛ نقاشی و خوشنویسی و همایش علمی، برگزاری مراسم آبروی محله شهید صالح جباری توسط سپاه سقز و رونمایی از کتاب خاطرات مقدس از دیگر مواردی بوده است که کمیته های اجرایی از سال گذشته آنها را انجام داده اند.
امام جمعه سقز هم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بیان کرد: شهدا زنده اند و نزد خداوند دارای جایگاهی رفیع و ارزشمند هستند.
ماموستا سیدحسین حسینی گفت: شهدا در راه دین و قرآن و شریعت جان خود را فدا کردند و خانواده شهدا به عنوان الگوی این عزیزان بایستی در راه پاسداشت ارزش های دینی و اسلامی رهرو شهدا باشند.
ماموستا حسینی اظهار کرد:شهادت در راه اسلام افتخار و خدمت به خانواده شهدا، افتخاری است بس بزرگ.
وی بیان کرد:در میان مسلمانان جهان، هیچ امتی به اندازه ایران اسلامی به صراحت از آمریکای جهانخوار و اسرائیل فاسد ابراز بیزاری نکرده است و این نشان از قاطعیت عقیده درست فرزندان ایران اسلامی و بصیرت مردم عزیز است.
نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان هم در اجلاسیه شهدای شهرستان سقز گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تحولات بزرگ و اساسی در جهان و نتیجه آن ظهور انقلاب اسلامی بود و انقلاب اسلامی در جهان به عنوان الگوی انقلاب ها مطرح است.
حجت الاسلام علیرضا باباشاهی اضافه کرد: انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و افول قدرت آمریکا سه تحول عمده در چهار دهه انقلاب اسلامی بوده است.
وی با اشاره به تهدیدهای جهانی علیه انقلاب اسلامی، عنوان کرد:ایران اسلامی در نبرد نظامی پیروز شد و در نبرد اقتصادی هم با بهره گیری از رویکردهای اقتصاد مقاومتی و با توان داخلی، پیروز خواهد شد.
وی بیان کرد:شهدا همه چیز خود را فداکردند تا ما آزادی و عزت داشته باشیم و پیام و وصیت شهدا هم همین بوده است که نظام اسلامی به عنوان یکی از واجبات اصلی حفظ شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس استان  کردستان هم بیان کرد: در پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای شهرستان سقز:ایران کشوری با ثبات و این ثبات مدیون خون شهداست و باید با تمام وجود در خدمت خانواده شهدا باشیم
سردار محمد حسین رجبی گفت: پیام شهیدان، رونق و توسعه کشور بوده است که با اشتغال و کارآفرینی، آبادانی محقق می شود و باید مسئولان با این رویکرد در راستای توسعه پایدار و معیشت پایدار مردم تلاش کنند.
وی عنوان کرد: استاندار کردستان، نمایندگان مجلس و به ویژه محسن بیگلری، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم سقز وبانه در مجلس، گام های مناسبی برای توسعه استان برداشته اند.
سردار رجبی با بیان اینکه،  ایران دارای دشمنان زیادی است چون در جهان به عنوان کشوری مقتدر مطرح است تصریح کرد: جبهه گسترده ملت ایران در برابر دشمنان باید تقویت شود زیرا هر اندازه که اتحاد بین مردم و مسئولان تقویت شود به همان مقدار در نا امیدی استکبار جهانی مؤثر خواهد بود.
وی اقدامات ادارات شهرستان سقز برای برگزاری پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان را قابل تقدیر و ستودنی برشمرد و از برگزار کنندگان اجلاسیه شدای شهرستان سقز تشکر کرد.
وی با عنوان اینکه بایستی با تمام وجود در خدمت خانواده شهدا باشیم تصریح کرد:بایستی در اجلاسیه های بعدی شهدای شهرستان سقز کارهای فرهنگی ارزشمندی از جمله تدوین و رونمایی از کتاب انجام شود.
وی اظهار کرد: کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان در 22 اردیبهشت ماه، سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان در سنندج برگزار می شود.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس هم عنوان کرد: شهدای کردستان به فرمایش مقام معظم رهبری، مظلومانه و غریبانه شهید شدند.
محسن بیگلری گفت: زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا با برگزاری کنگره ها و یادواره ها به فرمایش رهبر انقلاب، کمتر از شهادت نیست.
بیگلری با بیان اینکه، اگر شهدا نبودند، امروز امنیت مفهومی نداشت، رسالت فرزندان و خانواده شهدا، را بسیار سنگین توصیف و ادامه داد: شهدا برای پایداری کشور، شهید شدند.
وی با اشاره به بحث استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر، گفت: استخدام فرزندان شهدا، حق آنان و تعدادی زیاد از آنان با داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی بیکار هستند.
وی با بیان اینکه همه باید در راستای توسعه استان کردستان گام برداریم، توسعه استان کردستان را از دغدغه های سردار رجبی، فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان برشمرد.
در این مراسم از کتاب نقش شهرستان سقز در دوران دفاع مقدس رونمایی و از خانواده شهیدان؛ حاج شریف صالحیان، اسماعیل خضرنژاد، صالح جباری، عمر بهرامی، علی درخشان، سعید سعید زاده، غریب سعید زاده و احمد ظهرابی تجلیل شد.
ارائه سرود ای شهید توسط دانش آموزان دبیرستان شاهد و اجرای دف نوازی توسط گروه حزین از دیگر برنامه های اجلاسیه شهدای شهرستان سقز بود
پیش از برگزاری کنگره یادمان حماسه و ایثار در میدان استقلال با حضور فرماندار سقز و مسئولان استانی و شهرستانی رونمایی شد.

 

بازدید [ 320 ]