اخبار

با حضور فرماندار انجام شد:

اتصال و تحويل آب تصفيه خانه شماره 2 سقز به شبكه شهري

معاون طرح و توسعه شركت آب منطقه اي كردستان اظهار داشت:  تصفيه خانه شماره 2 سقز با ظرفيت تصفيه 400 ليتر آب در ثانيه يا 35 هزار متر مكعب آب در شبانه روز به شبكه شهري متصل شد.
اتصال و تحويل آب تصفيه خانه شماره 2 سقز به شبكه شهري

اسعد رسول پور در بازديد فرماندار ويژه سقز و جمعي از مسئولان از تصفيه خانه و تحويل به شبكه شهري افزود: عمليات اجرايي شامل؛ اتصال 26.5 كيلومتر خط انتقال آب خام با لوله فولادي به قطر 800 تا 1300 ميلي متر به تصفيه خانه شماره 1 و 2 است.
رسول پور اضافه كرد:  تصفيه خانه فعلي ظرفيت تصفيه 400 ليتر آب را دارد كه در افق آينده 200ليتر ديگر به آن اضافه خواهد شد.
وي با بيان اينكه تامين آب سقز از طريق تصفيه خانه شماره 1 و 2 براي تامين آب آشاميدني 304 هزار نفر جمعيت تا سال 1425 است عنوان كرد: تاكنون 100 ميليارد تومان براي ساخت و تجهيز تصفيه خانه اعتبار صرف شده است كه براي توسعه آن 250 ميليارد تومان ديگر هم نياز است.
وي ادامه داد: بخشي از عمليات اتصال و تحويل آب تصفيه خانه شماره 2 سقز به شبكه شهري شامل؛ خط انتقال آب پاك به طول 5.5 كيلومتر از محل تصفيه خانه تا ميدان زندان با لوله فولادي به قطر 1000 ميلي متر است.
در اين مراسم، غلامرضا اكبري، كارشناس مسئول طرح آبرساني سقز، نيروي آب و فاضلاب كشور، مسئول دفتر نماينده مردم سقز وبانه در مجلس، عبداللهي مدير پروژه، مديران منابع آب و آب و فاضلاب شهرستان سقز و جمعي از مسئولان حضور داشتند.

 

بازدید [ 90 ]