اخبار

ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند، شرط انصاف نباشد که تو فرمان نبری*

 ابراهیم محمدحسینی: این روزها تاکید بر بیرون نیامدن مردم برای جلوگیری از شیوع کرونا، زبانزد عام و خاص شده است.
ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند، شرط انصاف نباشد که تو فرمان نبری*

تاکید تمامی کمیپن های مردمی و مسئولان برای بیرون نیامدن مردم و درخانه ماندن در راستای حفاظت از سلامت شهروندان امروز در اوج خبرهاست.
در شهرستان سقز نیز به تبع سایر نقاط کشور، کامیل کریمیان فرماندار شهرستان سقز از مردم خواست تا 12 و 13 فروردین- که معمولا در سال های گذشته مردم در طبیعت سیر می کردند-در خانه بمانند.
مردمی که خود شعار در خانه ماندن را سر دادند، نیک می دانند که شیوع سقز در شهرستان به اندازه نیمی از استان است و این یعنی ما نتوانسته ایم از شیوع کرونا جلوگیری کنیم.
کادر درمان که این روزها بیش از هر زمان در تگنا قرار دارند و جنگ سخت با کرونا در رینگ بیمارستان، نفس آنان را به شماره انداخته، سختی کار نیروهای خدماتی، قرنطینه شدن صدها نفر در خانه هایمان، مرگ بیش از 40 شهروند سقزی بر اثر این بیماری و بیماری های تنفسی، تعطیلی بازار و بیکار شدن کارگران همه ناشی از ویروسی عالمگیر است که به خرد و بزرگ رحم نمی کند.
و در این وادی باران نیز به شعار در خانه ماندن پیوست و خبر آمد، بارش های رگباری تا شنبه آینده ادامه دارد و این، نشانه هایی از حکمت خداوندگار برای سالم ماندن مردم و پیشگیری از شیوع کرونا و به این علت تیتر زده ام، شرط انصاف نباشد که فرمان نبریم.
منبع: کانال خبری شهرآنلاین
*سعدی

 

بازدید [ 73 ]