اخبار

فرماندار سقز

آمریکا به دنبال بازتولید نظام سُلطه در قالب استعمار فرانو در خاورمیانه است

کامیل کریمیان، فرماندار سقز گفت: كودتای ٢٨ مرداد بسياری از اميدهای استقلال طلبی و آزاديخواهی را در ايران به محاق برد.
آمریکا به دنبال بازتولید نظام سُلطه در قالب استعمار فرانو در خاورمیانه است

کریمیان در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری راهپیمایی یوم ا...13 آبان اظهار داشت: دولت و حکومت آمریکا بر اساس تفکر از نوع آنارشیستی و ناسیونالیسم نوین غربی در راستای تامين منافع خود و ناديده گرفتن قوانین بین المللی گام برداشته که خروج از پیمان ها ، پروتكل ها و كنوانسيون های بين المللی نشان دهنده این روند تفکر و نگرش است.
وی بااشاره به تحولات ایران معاصر اظهار داشت: وقایع شناسی مواردی چون کودتای 28 مرداد، اصلاحات ارضی، انقلاب سفید و حق کاپیتولاسیون یا حق قضاوت کنسولی، حمایت از گروه های تروریستی، کودتای نوژه و هشت سال دفاع مقدس از مواردی است که حربه استثمار برای نفوذ در ایران اسلامی و سلطه بر كشور بوده است که در این راستا 13 آبان به عنوان انقلاب دوم از آن دست رخدادهايي در ایران اسلامی بود که دست استعمار را از منافع ملی کشورمان کوتاه کرد.
کریمیان بیان کرد: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجويان پيرو خط امام در راستای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقابله با اقدامات استعماری آمريكا انجام شد كه از سوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان انقلاب دوم نامگذاری شد.
وی با تشریح رویدادهای اخیر در سطح خاورمیانه بیان داشت: امروز چهره و ماهیت اصلی استکبار جهانی برای مردم دنیا نمایان تر شده است و بایستی برای تبیین آن بیشتر تلاش کرد. 
فرماندار سقز با عنوان اینکه دولت آمریکا منافع ملی ایران را در تضاد با منافع کشور خود می بیند تصریح کرد: مردم ایران اسلامی هزینه های مقابله و مقاومت را در مقابل استكبار و استعمار پرداخت کرده اند.
وی یادآور شد: امروز با ثبات نسبی که در اقتصاد کشورمان بوجود آمده است مردم بسیار به آینده امیدوار هستند.
کریمیان در ادامه با اشاره به حساسيت روزها و ايام پيش رو در اين برهه زمانی، خواستار حضور گسترده، باشکوه و پرشور مردم شهرستان سقز در راهپمیایی 13 آبان شد.
ماموستا عابد نقیبی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز هم با بیان اینکه حضور آمریکا در منطقه برای جغرافیای سیاسی جهان اسلام خطرناک است اظهار داشت: هیمنه استکبار جهانی با بدعهدی و دروغ و جنایات، شکسته شده است
برومند رازیانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سقز هم با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن دولت آمریکا عنوان کرد: امام راحل سال ها پیش غیر قابل اعتماد بودن شیطان بزرگ آمریکا را اعلام فرمودند.در ادامه، اعضای محترم جلسه بر بسترسازی و اطلاع رسانی جهت حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی تاکید کردند.

 

بازدید [ 114 ]