اخبار

فرماندار سقز

آمارهای ثبت احوال در تصمیم گیری مسؤلان بسیار با اهمیت است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: آمارهای ثبت احوال در تصمیم گیری مسؤلان بسیار با اهمیت است.
آمارهای ثبت احوال در تصمیم گیری مسؤلان بسیار با اهمیت است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان همزمان با سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال، با رئیس و کارکنان این اداره دیدار کرد.
کریمیان در این دیدار اظهار داشت: حفظ استانداردهای حرفه ای و فنی، توسعه دولت الکترونیکی و کسب رتبه های برتر این سازمان در رضایتمندی مردم، نشان دهنده توان و تلاش مجموعه است.
وی بیان کرد: اقدامات ثبت احوال در انتخابات، الکترونیکی کردن آرشیو اسناد هویتی، صدور کارت هوشمند ملی، صدور شناسنامه رایانه ای افراد بالای 15سال و استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان بسیار ارزشمند بوده است.
وی بر تلاش بیشتر کارکنان و مجموعه ادارات مرتبط با ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی و ارتقای جایگاه شهرستان در این حوزه تاکید کرد.
مدیر اداره ثبت احوال سقز هم از کاهش واقعه های ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در این شهرستان خبر داد.
جمال علیزاده، افزود: از اول سالجاری تا پایان آذرماه 98  تعداد 2 هزارو 647 واقعه ولادت ثبت که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش نشان می دهد.
علیزاده بیان کرد: از اول سال هم 796 فقره فوت ثبت شده که نسبت به مدت مسابقه یک درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت 1 هزار و 376 مورد ازدواج در سطح شهرستان سقز به ثبت رسیده که کاهش 1و سه دهم درصدی را نشان می دهد.
وی عنوان کرد: در زمینه طلاق هم شاهد کاهش 26 درصدی در شهرستان سقز بوده ایم.
مدیر اداره ثبت احوال شهرستان سقز ادامه داد: در پسران نامهای محمد، آیهان، آراد، سامیار و آران و در دختران هم  نامهای آنیا، سوژین، سدنا، باران و مهنا دارای بیشترین فراونی بوده است.
وی همچنین گفت: تا پایان آذرماه سالجاری 149 هزارو 333 کارت هوشمند ملی صادر شده است.

 

بازدید [ 169 ]