اخبار

آغاز پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی سقز

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی سقز از شامگاه سه شنبه در محوطه نمایش های خیابانی پارک مولوی کُرد آغاز شد.
آغاز پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی سقز

هیوا حاجی محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سقز افزود: از میان 24 اثر رسیده به جشنواره، 12 اثر انتخاب شدند که 11 اثر در بخش مسابقه و یک اثر در بخش ویژه از سه شنبه تا پنجشنبه  به اجرای عمومی درخواهند آمد.
وی اضافه کرد: در بازی آخر راهی برای خروجی نیست به کارگردانی امید مصطفایی، تلخک به کارگردانی شاهو یار احمدی، پنت هاوس به کارگردانی هیوا اسد بیگی، پیکرتراش به کارگردانی کمال نوجوان، هه والی داره مه یتیک به کارگردانی نوید سوزنی، شما رای بدید به کارگردانی محسن محمدی، بودن یا نبودن به کارگردانی مهرداد دلاوری، کارگردانی یک زندگی به کارگردانی امیربنفشی،  هنر به کارگردانی یاور محمدی از بانه ، یک اتفاق ساده به کارگردانی مهران عبدالله نژاد، احوال من به کارگردانی امید فرامرزی و بست بالا به کارگردانی مهدی محمدیان نبی کندی  12 اثری است که به پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی راه یافته اند.
وی بابیان اینکه اختتامیه این جشنواره ساعت 10 صبح روز جمعه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود،  عنوان کرد: داوری این رویداد بر عهده محمد زارع زاده، اسماعیل پاشایی، داریوش رفعتی و علیرضا اسماعیلی است.
او ادامه داد:بحث های حقوق شهروندی، آپارتمان نشینی و آسیب های اجتماعی از جمله محورهای این رویداد فرهنگی است.
حاجی محمدی یادآور شد: این نمایش ها در پنج نقطه شهر سقز؛  محوطه تئاتر خیابانی پارک مولوی کرد، آپارتمانهای 408 دستگاه، تازه آباد، بوستان میدان جامی و آپارتمانهای جاقل به اجرا در می آید.
این مسئول، در ادامه از حمایت شورای اسلامی و شهرداری و فرمانداری سقز برای حمایت از برگزاری این جشنواره تشکر کرد.


بازدید [ 197 ]