اخبار

آغاز عملیات مایه کوبی همزمان تب برفکی فاز 2 و بروسلوز گاو و گوساله در سقز

رئیس شبکه دامپزشکی سقز از آغاز عملیات مایه کوبی همزمان تب برفکی فاز 2 و بروسلوز گاو و گوساله در این شهرستان خبر داد.
آغاز عملیات مایه کوبی همزمان تب برفکی فاز 2 و بروسلوز گاو و گوساله در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی بابائیان اظهار کرد:شبکه دامپزشکی واکسیناسیون دامی را با استفاده از واکسن های وارداتی و داخلی در نقاط پر خطر نظیر اطراف بازار دام، کشتارگاه ها و روستاهای مجاور استانهای آذربایجان غربی و شرقی، کانون های مشکوک و مثبت سال های قبل با شعاع 3 و 5 کیلومتر و نقاط صفر مرزی و با مراقبت فعال به اجرا در می آورد.
بابائیان یادآور شد: این شبکه در اجرای واکسیناسیون بروسلوز بره و بزغاله در سال جاری تعداد 25 هزار و 576 راس بره و بزغاله را واکسینه کرده است که این میزان کارکرد حداکثر واحدهای اپیدمیولوژیک را تحت پوشش قرار داده و باعث کاهش بیماری تب مالت انسانی به میزان 50 تا 60 درصد نسبت به سال قبل بوده است.
وی با بیان اینکه، مبارزه با بیماری دامی از مهمترین رسالت و ماموریت های دامپزشکی است، اضافه کرد:تب برفکی و تب مالت از بیماری های بسیار عفونی و واگیر دام است که به لحاظ شدت خسارت اقتصادی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید فرآورده های دامی مسحوب می شوند.
رئیس شبکه دامپزشکی سقز از بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان سقز خواست با اکیپ های عملیاتی بخش دولتی همکاری لازم انجام دهند.

 

بازدید [ 446 ]