اخبار

آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سقز

برای اولین بار و در آستانه هفته قوه قضائیه دو دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سقز راه اندازی شد.
آغاز به کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سقز

به گزارش روابط عمومی، پیش از مراسم افتتاح این دو دفتر در دادگستری با حضور کامیل کریمیان، فرماندار سقز، معاون قضایی و آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کردستان گفت: اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سال 93 در سنندج افتتاح شد.
علی رشیدی، اظهار کرد: هم اکنون 7 دفتر درشهرهای سنندج، مریوان، قروه، بیجار و دهگلان، فعال است و تا پایان سال تعداد دفاتر به  50 مورد افزایش خواهد یافت و 4 دفتر دیگر تا پایان سال در سقز راه اندازی می شود.
رشیدی با عنوان اینکه 14 خدمت قضایی در این دفاتر ارائه می شود، عنوان کرد:ثبت دادخواست دادگاه، ثبت اظهارنامه، دادخواست دیوان عدالت اداری، اعتراض ثالث، دادخواست تجدید نظر خواهی و ثبت نام افراد در سامانه ثنا از جمله این موارد است.
وی خدمات الکترونیک قضایی را یک توفیق بزرگ برای دستگاه قضا برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر با این روند، 84 درصد اخطاریه ها به صورت الکترونیکی صادر می شود.
وی تاکید کرد: رفع اطاله دادرسی، صرفه جویی و کاهش هزینه اقامه دعوا از مهمترین دستاوردهای این روند است و غیر از گزارش ضابطان قضایی، تمام اموری که جنبه کیفری و حقوقی داشته باشد از طریق دفاتر قابل انجام است.
بهادر اسدی، رئیس دادگستری شهرستان سقز هم راه اندازی این دفاتر را در راستای کاهش مراجعات مردمی به دادگستری، افزایش کارآمدی نظام قضایی، افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضا و کاهش روند دادرسی پرونده های قضایی مهم برشمرد.
در آئین آغاز به کار این دفاتر، معاون برنامه ریزی فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر، دادستان، امام جمعه موقت و جمعی از مسئولان و وکلای دادگستری نیز حضور داشتند.


بازدید [ 667 ]