اخبار

آتش نشانان سقز تجلیل شدند

آئین گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی و تجلیل از آتش نشانان شهرستان سقز با حضور کامیل کریمیان سرپرست فرمانداری برگزار شد.
آتش نشانان سقز تجلیل شدند

در این آئین، معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز با اشاره به حضور آتش نشانان در صحنه های مخاطره آمیز و مخاطره آفرین تصریح کرد: با هیچ نشان و مدالی نمی توان از فداکاری های آتش نشان تجلیل کرد.
علی محمدیان با بیان اینکه ماموریت های احصاء نشده آتش نشانی بیشتر شده است ، بر ضرورت آموزش های نوین، چابک سازی و افزایش دانش فنی و تخصصی نیروها تاکید کرد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز هم با ارائه گزارشی از عملکرد 6 ماه نخست سال 97 اظهار کرد: 1132 نفر در قالب 1577 نفر ساعت آموزش آموزش برون سازمانی برای نهادهای مختلف برگزار شده است.
ایرج گیلاسی سقز گفت:در این مدت 518 مورد عملیات اطفای حریق و 325 مورد عملیات امداد و نجات انجام شده است.
وی کمبود تجهیزات و خودروهای آتش نشانی و فرسوده بودن امکانات را از مهمترین مشکلات آتش نشانی سقز برشمرد.
رضا اسعدی از اعضای شورای اسلامی سقز هم انسان دوستی و نوع دوستی آتش نشانان را ستود و خواستار تلاش بیشتر مسئولان برای این قشر شد.
افشین عزیزی، رئیس شورای اسلامی سقز هم بر ضرورت تجهیز امکانات از جمله نردبان هیدرولیک، اهمیت تدوین حقوق و مقررات پاسخ به سوانح، آموزش اعضای سازمان های مردم در خصوص همکاری در زمان اطفای حریق و امداد و نجات تاکید و اظهار کرد: ضروری است ایستگاه آتش نشانی شماره 4 در بلوار کردستان راه اندازی شود.
شهردار سقز هم با اشاره کاهش اعتبارات دولتی شهرداری اظهار کرد: تجهیز امکانات آتش نشانی و از اولویت های شهرداری است.
چیا صالحی بابامیری از اصحاب فرهنگ و رسانه خواست تا شهرداری و آتش نشانی را در راستای ترویج فرهنگ ایمنی برای داشتن شهری ایمن یاری دهند.
در ادامه سالن آموزش آتش نشانی سقز با هزینه سه میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح شد.

 

بازدید [ 335 ]