اخبار

آئین بزرگداشت مقام معلم در سقز برگزار شد

آئین بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت استاد شهید مرتضی مطهری و شهدای فرهنگی در شهرستان سقز برگزار شد.
آئین بزرگداشت مقام معلم در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این آئین در سالن شهید بهشتی، معاون استاندار و فرماندار سقز گفت: معلمان به عنوان ایثارگران واقعی در جامعه مشغول خدمت و انجام وظیفه هستند.
علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه 2 سال در کسوت معلمی مشغول خدمت بوده ام این دوران را از شیرین ترین  ایام زندگی خویش برشمرد.
وی با بیان اینکه حفظ و کرامت و منزلت معلمان بسیار مهم وضروری است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با وجود کمبود اعتبارات و محدودیت ها همواره درصد و به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی این قشر فرهیخته، گام برداشته و در این راه کوتاهی و دریغ نکرده است.
ورمقانی با عنوان اینکه، توسعه هر کشور وابسته به آموزش و پرورش است ادامه داد: هر کشوری که دارای آموزش و پرورش پیشرفته و توسعه محور باشد جزو کشورهای برخوردار محسوب می شود.
وی با اشاره به وجود نیروی انسانی توانمند شهرستان سقز در جای جای ایران اسلامی تصریح کرد: این افراد توانمند از تربیت یافتگان آموزش و پرورش شهرستان سقز و خانه دوم خویش مدرسه هستند که توسط معلمانا راهنمایی شده اند.
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان هم خواستار توجه بیشتر به بستر سازی در آموزش و پرورش شهرستان ها برای رشد و تعالی معلمان شد.
توفیق مرادی عنوان کرد:طرح رتبه بندی مشاغل توسط وزارت آموزش و پرورش از مهرماه اجرایی و این تحول مناسبی در این حوزه خواهد بود.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز هم با اشاره به جایگاه والای معلم عنوان کرد:مطالبات معلمان سیاسی نیست بلکه دغدغه آنان ارتقای مسائل حرفه ای و شغلی است.
سید رحمان سیدیان افزود: تجلیل از معلمان نمونه بر اساس شاخص های خاص و در حوزه های معلمان؛ ماهر و توانا، برتر جشنواره، پژوهشگران، قهرمانان ورزشی، معلم یار، پیشکسوت، غیر انتفاعی، ایثارگر، هنرمند، ویژه، فنار و خلاق، قرآنی و دینی بوده است.
تقدیر از سه خانواده شهید فرهنگی،( محمد امین ساداتی، علی براتی و ایرج ستاریان)، تقدیر از بسیجیان فرهنگی و معلمان نمونه در عرصه های مختلف، قرائت شعر توسط معلم ابراهیم اسماعیل پور( شه مال)، تقدیر ژینا براخاصی از معلم خویش، اجرای موسیقی توسط دانش آموزان و شعر خوانی توسط دانش آموز یاسمن مرادی از دیگر برنامه های این آئین بود.


بازدید [ 636 ]