دو خیر مدرسه ساز سقزی در روستای کم برخوردار بخش سرشیو مدرسه می سازند

کلنگ ساخت دبستان دوکلاسه به همت دو خیر مدرسه ساز سقزی در روستای کم برخوردار و محروم "سوته" در بخش سرشیو این شهرستان با حضور علی اکبر ورمقانی، فرماندار به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مدیر آموزش و پرورش سقز روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی این دبستان گفت: زمین این واحد آموزشی از طرف یکی از خیران روستا به نام خالد خوش کلام اهدا و هزینه ساخت آن توسط خیر مدرسه ساز، محمد رسول کریمی ، پدر زنده یاد شاهو کریمی تقبل می شود.
محمد برومند با بیان اینکه این دبستان تا مهر ماه 96 به بهره برداری خواهد رسید، اضافه کرد: برای ساخت این واحد آموزشی یک میلیارد و 100 میلیون ریال توسط خیر مدرسه ساز هزینه می شود.
وی با اشاره به اینکه 40 واحد آموزشی در بخش های مرکزی و سرشیو سقز فرسوده و نیاز به بازسازی دارد از حضور خیران برای امر مدرسه سازی تقدیر و تشکر کرد.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه هم با بیان اینکه بیشتر مدرسه های سرشیو تخریبی و نیاز به بازسازی دارند، اظهار کرد: در دیدار اخیر با رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از وی قول گرفته ام که تعدادی مدرسه در این بخش از محل اعتبارات دولتی ساخته شود.
محسن بیگلری از زحمات و تلاش خیران مدرسه ساز و مجمع خیران مدرسه ساز برای تلاش های مداومشان در امر مدرسه سازی تقدیر و تشکر کرد.
روستای سوته در 60 کیلومتری شهر سقز قرار گرفته که دارای 110 نفر جمعیت است. بخش سرشیو سقز دارای دو دهستان ذوالفقار و چهل‌چشمه غربی، 45 روستا و 33 دهیاری و جمعیتی افزون بر 10 هزار و 500 نفر است.

4 مرداد 96