فرماندار سقز از نامزدهای شورا خواست تا در تبلیغات ، قانون و اخلاق را رعایت کنند

فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان سقز از نامزدهای شورای اسلامی شهر سقز خواست تا در تبلیغات انتخاباتی، قانون و اخلاق را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در پانزدهمین جلسه ستاد انتخابات افزود: در نشست با نامزدها، موارد و مصادیق غیر مجاز و مجاز تبلیغات یادآوری و به صورت مکتوب تقدیم آنان و این موارد چندین بار در فضای مجازی منتشر شد، ولی برخی از نامزدها قانون را رعایت نکردند و از بنر و پوسترهای انتخاباتی در اندازه های بزرگ و خارج از استاندارد قانونی، در خارج از  ستاد کاندیدا استفاده کردند که بیش از 500 بنر و پوستر در دو روز اول تبلیغات جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه رای ، حق الناس و روند تبلیغات غیرمجاز و به دور از قانون و اخلاق، کاری خلاف و ناشایست است، اضافه کرد: در بازدید امروز از ستادها ، موارد مجاز و غیر مجاز در تبلیغات، دوباره به مسئولان ستادها و نامزدها یادآوری شد.

ورمقانی با تشکر از هیات بازرسی پیرامون اعلام کتبی تخلفات تبلیغاتی تعدادی از نامزدها، عنوان کرد: تاکنون گزارش مکتوبی ازسوی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان سقز به هیات اجرایی واصل و گزارش نشده است و چنانچه موردی گزارش شود، هیات اجرایی قاطعانه برخورد می کند.

وی عنوان کرد: انتظار می رود هیات نظارت و مردم شریف شهرستان سقز و خود کاندیداها، چنانچه مواردی از تخلف قانونی مشاهده کردند آنرا با مستندات کافی به هیات اجرایی و کمیته پیشگیری از جرایم انتخاباتی مستقر در دادگستری گزارش دهند.

25 ارديبهشت 96