جمع آوری٤٠٠ بنر و پوستر تبلیغاتی غیر قانونی نامزدهای شورای سقز

دبیر ستاد انتخابات شهرستان سقز گفت: در اولین روز از تبلیغات نامزدهای شورای اسلامی شهر بیش از ٤٠٠ بنر و پوستر تبلیغاتی غیر استاندارد و غیر قانونی خارج از محدوده ستاد در شهر جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصادیق مجاز و غیر مجاز تبلیغات که شامل 21 مورد است به صورت چاپ شده در جلسه با نامزدها تحویل آنها شده بود و اقلام جمع آوری شده نشانه بی توجهی نامزدها به قانون تبلیغات انتخابات بوده است.

وی با بیان اینکه تیمی برای بررسی رعایت قانون تبلیغات انتخابات و تذکر به نامزدهای متشکل از دادستانی ، نیروی انتظامی، شهرداری و هیات اجرایی هر روز در شهر مشغول گشت زنی است، اضافه کرد: پیش از برداشتن اقلام تبلیغاتی غیر مجاز به نامزدها تذکر داده می شود.

او پیرامون تعداد ستادهای نامزدها هم اظهار داشت: هر نامزد بر اساس قانون باید یک ستاد در سطح شهر بعنوان ستاد مرکزی تشکیل دهد و باید آدرس و مکان ستاد را به فرمانداری اعلام کند.

کریمیان به نامزدها توصیه کرد که مطابق قانون و بر اساس اخلاق انتخاباتی فرصت تبلیغات را برای معرفی خود و برنامه هایشان اختصاص دهند و از حاشیه سازی خودداری کنند.

100نامزد در پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی سقز برای کسب هفت کرسی رقابت می کنند.

پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی همزمان با دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

انتخابات شورای اسلامی شهرهای سقز و سنندج به صورت الکترونیکی برگزار می شود.


23 ارديبهشت 96