فرماندار سقز: ارتش ایران، ارتش صلح و راهبرد ایران اسلامی، دفاعی است

فرماندار سقز گفت: ارتش ایران، ارتش صلح و آرامش است و برنامه ریزی و راهبرد ایران اسلامی در حوزه تجهیزات نظامی، دفاعی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، علی اکبر ورمقانی، روز سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ارتش که در خیابان انقلاب اسلامی این شهر برگزار شد، افزود: نیروهای مسلح ایران، تهدیدی برای دیگر کشورها نخواهند بود و هیچ گاه برخورد نظامی با سایر کشورها مگر در دفاع مشروع، در دستور کار نخواهد بود.

ورمقانی با اشاره به گرامیداشت روز ارتش در کشور، اضافه کرد: حرکت نیروهای مسلح ایران اسلامی بر مبنای عقلانیت ، دوری از تنش ها با حفظ هوشیاری است اما در برابر توطئه دیگران،  افزایش و حفظ قدرت بازدارندگی خود را حفظ خواهد کرد.

وی ادامه داد : تجهیز کشور از لحاظ دفاعی در پاسخ به سخنان" موشک جواب موشک" مردم کشور، در زمان هشت سال دفاع مقدس بوده است.

وی با تاکید بر این نکته که ارتش یک نیروی مردمی است، افزود: خصوصیت مردمی بودن برای نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی باعث افتخار نظام ایران اسلامی است و به واسطه همراهی و همدلی این نیروها با مردم و پیروی محض از فرماندهی کل قوا بوده که تاکنون کشور از گزند دشمنان در امان مانده است.

 

 فرماندار سقز با بیان اینکه، با عهد و پیمان نیروهای ارتش با حضرت امام، پایه های طاغوت بعد از صد سال مبارزه بی امان در ایران سست شد، اضافه کرد:روز 29 فروردین که با ابتكار امام (ره) به نام روز ارتش نامگذاری شده است، یادآور وفاداری ارتشی‌ها به آرمان ‌های والای انقلاب اسلامی و دفاع از این مرز و بوم است .

وی با بیان اینکه،  تیر خلاص را ارتش در 15 بهمن به بدنه طاغوت شلیک کرد، تصریح کرد:ارتش به این مفتخر است که شهیدانی چون صیاد شیرازی ها، شیرودی ها، فکوری ها و  فلاحی ها را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرد.

ورمقانی با بیان اینکه، روزهای پر افتخار بی شماری در تاریخ ارتش جمهوری اسلامی ایران با دلاور مردی ارتشیان، ثبت شده است، گفت: در هشت سال دفاع مقدس هم حمله 140 فروند هواپیمای ارتش به صورت همزمان پایه های رژیم بعثی را سست کرد و مردم هیچ وقت، عملیات افتخار آفرین فتح المبین، بیت المقدس و پاکسازی شهرهای کردنشین را فراموش نخواهند کرد.

وی  در ادامه با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران اسلامی، پایبند به قانون اساسی هستند، افزود: این نیروها، خود را درگیر جناح بازی و حزب بازی نخواهند کرد و نکرده اند و این نمونه بارز رعایت اصول قانون اساسی و خواسته امام (ره)  و تکریم وصیت نامه سیاسی الهی امام راحل است.

 

ورمقانی در پایان با اشاره به در پیش بودن دو رخداد مهم سیاسی در 29 اردیبهشت ماه اظهار داشت: امیدوارم با همت مردم فهیم کشور و هوشیاری تمامی نیروهای نظامی و انتظامی، حماسه سیاسی دیگری در کشور خلق شود و شاهد استقرار دولت مقتدر برآمده از رای مردم خواهیم بود.

فرمانده تیپ 228 شهید سرلشکر ابراهیم ثابت سقز هم با بیان اینکه، ارتش ایران، نیرویی مردم است ، گفت:ارتش قبل از انقلاب، ابزاری در دست استکبار برای سرکوب مردم بود.

سرهنگ امیر درستی ،با گرامیداشت رشادت های نیروهای چهار گانه ارتش در دفاع از کیان ایران اسلامی افزود: ارتش بیش از 48 هزار شهید و ده ها هزار جانباز و آزاده سرافراز تقدیم کرده است.

در ادامه این آئین، نیروهای مسلح مستقر در شهرستان با انجام رژه، اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.

قبل از برگزاری این آئین، ادای احترام به شهدای ارتش با حضور فرماندار، امام جمعه و اعضای شورای تامین برگزار شد.

در این آئین جمعی از خانواده معظم شهدا و اعضای شورای اداری شهرستان حضور داشتند.

29 فروردين 96